355. Etkinlik Özdemir Köyü Bucakkışla Bıçakçı Köprüsü yürüyüşüDünya Kadınlar günü kapsamında her yıl bayan katılımcılarımıza için ücretsiz yaptığımız etkinliklerden birini daha tamamladık.
Pazar günü sabah hava kapalı, puslu ve sisli bir yolculukla karlarla bizi karşılayan özdemir köyüne geldik. İki araçla tam 34 kişi köy camisinin önünde kısa bir bilgilendirme sonrası 1200 Rakımdan 450 rakıma inecegimiz Bucakkışla kurucabel yolu uzaktan görünüyordu.Toplamda 8 km sürecek yürüyüşümüze başlamıştık, ilk inişte dik bir yamaçtan sonra patika yoldan yürürken yanımızda akan küçük çayın şırıltısı içinde yer yer küçük şelalerde durduk. 
Zeytinliklerin içinden ilerlerken aşağıda göksu nehri ve Bıçakçı Köprüsü göründü. Yürüyüşün bitişinde yanımızda getirdiğimiz sucukları baharın geldiği bucakkışla Bıçakçı köprüsünde yaktığımız mangalda pişirip afiyetle yedik. 
Tüm katılımcılara teşekkür eder haftaya 17 Mart Pazar günü yine her yıl yaptığımız Karadağ zirve kar yürüyüşünde buluşma dileklerimizle ayrıldık...

Bu sayfa 308 kez okundu